Pasternaks EWPL-Ideologu klubs29.11.2020

Psihosofiskie tipi ar Emociju 1. kanālā

Par prototipu. Boriss Pasternaks – 1890.- 1960.g

Krievu rakstnieks, prozaiķis, dzejnieks, Nobela prēmijas laureāts. Viņa populārākais un pazīstamākais  romāns “Doktors Živago“. Pasternaka ģimene tika uzskatīta par kosmopolītisku, un tādā  atmosfērā viņš uzauga. Pie viņiem viesojās krievu inteliģence –  Rahmaņinovs Tolstojs un daudzi krievu inteliģences pārstāvji. Viņš sākumā vēlējās kļūt par komponistu, bet konservatoriju pameta un iestājās Marburgas universitātē, kļūstot par literātu. 
Pasternaks: Klusums – nekas nav pateikts, toties viss saprasts. Dažreiz klusums pasaka vairāk, nekā garas runas.

Pirmā Emocija tiek dēvēta par “Romantiķi”

“Romantiķis” pirmās emocijas iespaidā pakļauts spēcīgiem emocionāliem saviļņojumiem, kas bieži izpaužas uz āru. Ja nav bijusi iespēja izlādēt savas emocijas, tās uzkrājas un iekšēji viņu moka. “Romantiķis” ir cilvēks, kuram prieku un labsajūtu sagādā veselīga dzīves baudīšana, spējīgs pat savās iedomās izskaistināt situācijas, kļūstot romantisks. Pasternaku iepriecina katrs niecīgs ikdienišķs sīkumiņš. Pozitīvu emociju pārņemts, vēlas dalīties ar citiem, iedvesmojot tos, jūtot līdzi priekos. Cita bēdās uztver gandrīz kā savējās.  “Ideologu” patiesi var dēvēt par “Romantiķi”, cilvēku kurš spējīgs jūsmot, priecāties un kurš arī ātri spēj iemīlēties. Saskarsmē vienkāršs, komunikabls un atklāts, parasti iemanto daudz draugu. Spējīgs atjaunot kontaktus pat ar tādiem, ar kuriem ilgāku laiku tika tos pārtraucis. Labdarība un uzupurēšanās citu labā ir viņa dzīves misija. Nešķiro, vai tas ir vistuvākais, vai tikko pazīstams cilvēks. Pasternaks emocionālas dabas jautājumos mīl pilnīgu skaidrību. Taču ja gadās garāki klusuma periodi, Pasternaku nomāc pēkšņas emocionālas bailes, periodiski nemieri, neizprotamu pārdzīvojumu drudzis, kad gribas kaut kur skriet, kustēties. Viņa interešu sfēra ir māksla, kultūra, žēlsirdības māsa, literatūra, labdarība.

Otrā Griba tiek dēvēta par “Muižnieku”

“Muižnieks” ir aktīvs, enerģisks un garā spēcīgs cilvēks. Rūpējoties par citiem, negaida nekādu atlīdzību. Īpaši saudzīgs par dzīves apbižotiem. Viņš novērtē citu sasniegumus, dažkārt aizgūst kaut ko no par sevi gudrākiem. Ir reizes, kad nekautrējas lūgt palīdzību no citiem. Kaut arī sevi neieskaita viszemākā slānī, tomēr netiecas kļūt populāram, netiecas pēc uzslavas, un augstiem amatiem. Otrā Griba ir devēja citiem, tādēļ nav kategorisks. Viņš uzskata, ka cilvēkus nedrīkst audzināt iebiedējot, jo bailes nav efektīvs audzināšanas stimulators. Pēc viņa domām katrs cilvēks pelnījis cieņu un uzmanību. Nebaidās aizstāvēt savu taisnību, pat ja nepieciešams augstākā stāvošu personu priekšā.

Trešā Fizika tiek dēvēta par “Pacifistu”

“Pacifists” neiesaistās bezcerīgās situācijās, īpaši kurās notiek vardarbība, rupja izturēšanās. Konflikta situācijās drīzāk atkāpjas, jeb pretojas nevardarbīgi.
Īpašu uzmanību Pasternaks velta dzīves kvalitātes nodrošināšanai, jo izjūt nepieciešamību pēc komforta. Veiksmīgi risina izdzīvošanas un materiālās dabas jautājumus. Vienmēr iemanās, kur nopelnīt, taču lieli uzkrājumi it īpaši jaunībā viņam nerodas. Bieži Pasternaka ceļā gadās kāds, kuram dzīves apstākļi ir smagāki, viegli dalās ar to.
“Pacifists” nav radīts smagam fiziskam darbam, jo viņam ir zems sāpju slieksnis. Labprāt apspriež savu pašsajūtu, ievēro diētu, kontrolē sava ķermeņa stāvokli. Ir akurāts, pievērš uzmanību ārējam izskatam, tas dod viņam komforta sajūtu. Rūpējas par tīrību un kārtību sev apkārt, jo viņa garastāvoklis sabojājas, redzot apkārt haosu.

Ceturtā Loģika tiek dēvēta par “Vienaldzīgo”

Kaut arī “Vienaldzīgais”cenšas sevi pasniegt loģiski, viņa analīzes nesatur loģiskus pamatojumus vai apgalvojumus, bet tikai emocionālus secinājumus. Loģika viņam kalpo nevis kā līdzeklis pašizpausmes vai gudrības apliecināšanai, bet tikai kā līdzeklis savas taisnības aizstāvībai. Arī padomus loģikas jomā neprasa, neapspriež dažādus loģiskus, viņam nesaprotamus skaidrojumus. “Vienaldzīgais” izjūt vienaldzību pret ārējiem apstākļiem gadījumos, kuros ar loģisko saprātu nav spējīgs izmainīt situāciju. Viņaprāt, ne vienmēr taisnība jāpierāda, loģiski argumentējot. Tās vietā viņš sniedz dzīves piemērus. Viņam grūti izprast, kādēļ jāpierāda tas, cik apkārt ir daudz interesantu piedzīvojumu un emocionālu prieku. Pasternaka domāšana ir tēlaina, tāpēc viņš izvairās sniegt analītiska rakstura secinājumus loģikas aspektā.
Zemāk ievietota Pasternaka saderības tabula. Iekrāsotie psihosofiskie tipi pieder Tavai kvadrai.

Pasternaks EWPL
2. kvadra 

kvadra 

 balles 

 vieta 

Platons LPWE

2

56

1

Lao-dzi LWPE

2

46

2

Puškins EPWL

2

38

3

Paskāls LEWP

6

36

5

Napoleons WPLE

3

36

4

Augustīns LEPW

4

29

7

Ļeņins WLPE

3

29

6

Tolstojs WEPL

4

28

9

Pasternaks EWPL

2

28

8

Bertjē LPEW

4

22

11

Aristips PLWE

1

22

10

Tvardovskis WPEL

4

21

13

Dimā PEWL

6

21

12

Einšteins LWEP

6

19

17

Buharins EPLW

3

19

16

Andersens ELWP

1

19

15

Gēte PWLE

1

19

14

Ahmatova WELP

5

16

19

Gazali EWLP

1

16

18

Ruso ELPW

3

12

20

Čehovs PWEL

6

4

21

Sokrāts WLEP

5

2

23

Bordža PELW

5

2

22

Epikūrs PLEW

5

-12

24