Igo – ESFJ ētiski sensorais ekstraverts17.07.2010

Pseidonīms: Iedvesmotājs


atbilstošais ESFJ prototips: Antuāns de Sent-Ekziperī

Par rakstnieku Viktoru Igo. Pētot Onore de Balzaku, guvu pārliecību, ka Viktors Igo nav pieskaitāms pie pirmās kvadras sensorā tipa, bet gan pie otrās kvadras intuitīvi ētiskā ekstraverta. Lasot Igo grāmatas, arī var rast pārliecību, ka viņš ir intuitīvais tips. Par Balzaku jau ir izstrādāts izpētes darbs un ievietots mājaslapā. Nākotnē tiks izstrādāts arī izpētes darbs par Viktoru Igo. Tādēļ es uzdrošinos viņu šeit neievietot.

Igo viegli uzsāk kontaktus un veiksmīgi veido attiecības. Ir sabiedrisks, kustīgs un dzīvespriecīgs, grūti panes vientulību. Igo garastāvoklis parasti ir pacilāts, mundrs, viņš vienmēr ir pārliecināts par sevi. Tic, ka viss izdosies un beigsies labi. Spēj psiholoģiski ietekmēt apkārtējos, iedvesmot noskumušu sarunu biedru. Mīl jokot un smīdināt, radīt jautru gaisotni. Patīk, un lieliski prot, uzlabot garastāvokli sev un citiem, kuriem tas, pēc viņa domām ir nepieciešams. Priecājas, ja izdodas iepriecināt citus. Viņa ietekmei grūti pretoties. Bieži ir patīkamā emocionālā uzbudinājumā. Vēro citu cilvēku noskaņojumu, cenšas prognozēt viņu rīcību.

Igo viegli uzsāk kontaktus un veiksmīgi veido attiecības. Ir sabiedrisks, kustīgs un dzīvespriecīgs, grūti panes vientulību. Igo garastāvoklis parasti ir pacilāts, mundrs, viņš vienmēr ir pārliecināts par sevi. Tic, ka viss izdosies un beigsies labi. Spēj psiholoģiski ietekmēt apkārtējos, iedvesmot noskumušu sarunu biedru. Mīl jokot un smīdināt, radīt jautru gaisotni. Patīk, un lieliski prot, uzlabot garastāvokli sev un citiem, kuriem tas, pēc viņa domām ir nepieciešams. Priecājas, ja izdodas iepriecināt citus. Viņa ietekmei grūti pretoties. Bieži ir patīkamā emocionālā uzbudinājumā. Vēro citu cilvēku noskaņojumu, cenšas prognozēt viņu rīcību.

Viņa sejas izteiksme atklāj viņa pašsajūtu. Draudzīgs skatiens, izteiksmīgas acis. Strauja, nemierīga, dejojoša gaita. Patīk daudz runāt. Katra sarunu tēma viņam ir svarīga – vislabprātāk runā par mākslu, īpaši kino. Spēj sadusmoties par mazsvarīgām lietām, un atklāti izrādīt neapmierinātību. Ātri iekarst un ātri nomierinās. Igo spēj būt valdonīgs, taču ātri aptver, ka tas var pašam kaitēt, tādēļ spēj piekāpties vai samierināties. Pārdzīvo par mazsvarīgām lietām, bet nopietnu apvainojumu neuztver, tādēļ apkārtējiem, viņa rīcība šķiet nesaprātīga. Nekautrējas izrādīt jūtas – atklāti izrāda prieku, bēdas, mīlestību, bailes, naidu, pārsteigumu, sajūsmu u.c. Attiecības veido apzināti, bet viņam grūti apvaldīt emocijas. Igo svarīgas ir pieklājības normas. Seko, lai tās tiktu ievērotas. Patīk mācīt citiem pieklājīgu uzvedību un smalku izturēšanos. Bieži izvērtē citu rīcību.

Viņam nepieciešams, lai būtu pamanīts, lai atrastos notikumu centrā, tādēļ cenšas pievērst apkārtējo uzmanību. Rada priekšstatu, ka veiksmīgi darbojas. Pēc varas netiecas. Igo noskaņojumu ietekmē dažādi apstākļi. Viņam piemīt humora izjūta, pat sarežģītas situācijas uztver ar ironisku attieksmi. Izvairās no nepatīkamām situācijām, jo tās var sabojāt garastāvokli. Ar grūtībām izprot vienaldzīgus cilvēkus, kuri nav spējīgi pārdzīvot, jūsmot un priecāties. Entuziasts Iedvesmotājs nespēj izturēt garlaicīgu gaisotni. Viņam nepatīk vienmuļi, neizteiksmīgi cilvēki, kuri šaubās un nespēj pieņemt lēmumu. Labvēlīgs, ļaunu prātu ilgi netur. Ja citu uzvedība un rīcība ir pretrunā ar viņa uzskatiem, spēj asi nosodīt. Karstasinīgs, strauji iemīlas un ienīst. Igo nesteidzas izdarīt secinājumus un pārtraukt attiecības, bet nogaida līdz viss nokārtojas. Vēlas uzmanīgu attieksmi, taisnīgu rīcību. Ir vienkāršs, viņam nepatīk augstprātīga un samākslota attieksme. Seko, lai katrs tiek ievērots, lai viens otru neapvaino. Cilvēkam, kas citus mēģina aizvainot, viņš prot radīt vainas un kauna sajūtu. Ja tas nelīdz, tad spēj sarīkot skandālu.

Iedzimtas mūziķa, dzejnieka, aktiera spējas. Igo ir uzņēmīgs cilvēks, dzīvē visu sasniedz pats, necer uz citu palīdzību. Darbā patstāvīgs. Prot aizstāvēt savas intereses. Jūtas mierīgs un pārliecināts, ja apkārt ir kārtība, noteikta sistēma, nav neskaidrību. Viņam svarīga ir paša nodrošinātība un materiālā labklājība. Patīk pašam gatavot un garšīgi paēst. Rūpīgi izvēlas ēdienu, pievērš uzmanību tā kvalitātei, un pasniegšanas veidam. Labprāt piedalās viesībās un svinīgos pasākumos. Viesmīlīgs, dzīvespriecīgs, labprāt rīko svētkus, pārdomā kā uzņems viesus, kā viņus izklaidēs. Prasmīgi vada galda runas. Patīkams sarunu biedrs, uzmanīgs un vērīgs klausītājs. Atrod laiku parunāt ar katru, cenšas radīt ērtu, brīvu gaisotni. Prot skaisti klāt galdu un izdaiļot viesību telpu, arī savu mitekli. Zina, kā uzvesties, ko pasniegt, ko uzaicināt, lai radītu jauku gaisotni.

Ciena draudzību. Viņam nepieciešams plašs paziņu loks, bet īstu draugu nav daudz. Ģimenes vārdā var no tā visa atteikties. Tiecas sasniegt augstu sabiedrisko stāvokli. Meklē pazīšanos ar sabiedrībā pazīstamiem un ietekmīgiem cilvēkiem, lai varētu palielīties ar saviem sakariem. Ja kāds lūdz, tad labprāt palīdz, pat ja ir aizņemts. Neuzskata par apkaunojošu, ja par to vēlas, kaut ko saņemt pretī. Gādīgs pret tuviniekiem, spēj izprast, atbalstīt un just līdzi. Īpaši gādīgs kļūst, kad kāds saslimst.

Par savu veselību nerūpējas, jo tam neatliek laika. Nesūdzas par sliktu pašsajūtu. Rūpējas par savu izskatu, mēdz ievērot diētas. Saimniecisks, ātri izlemj un rīkojas. Izdomā un atrod vienkāršas darba metodes.

Entuziastam Iedvesmotājam patīk pārmaiņas, viegli iekārtojas jaunā vietā. Viņu apgrūtina nevajadzīgas mantas, cenšas no tām ātri atbrīvoties, pārdodot vai kādam uzdāvinot. Ja kaut ko izvēlas iegādāties, tad meklē to mērķtiecīgi. Iepērkas ātri, vienmēr pārbauda, lai preces kvalitāte atbilstu cenai. Patīk skaistas lietas, prasmīgi tās saskaņo, piemeklē atbilstošus rotājumus. Prot izvēlēties tērpus, vienmēr paļaujas tikai uz savām sajūtām. Igo nav svarīgas jaunākās modes tendences – izvēlas apģērbu, kas viņam labi izskatās. Pārliecināts par savu gaumi, uzskata to par izsmalcinātu. Prot sevi pasniegt, nekrīt galējībās. Izdodas piesaistīt uzmanību ar spilgtu, bet izsmalcinātu apģērbu. Ātri apnīk iegādātās lietas, bieži maina tērpus. Spējīgs aizrādīt citiem par apģērbu vai izskatu, ja tas neatbilst viņa skaistuma izpratnei. Jo tuvāks cilvēks, jo drošāk Igo izsaka savas piezīmes. Viņam svarīgs ne tikai partnera prāts, bet arī viņa izskats un elegance. ESFJ necieš nevīžīgus, juceklīgus cilvēkus. Patīk dāvināt, arī bez iemesla. Dara to dvēseles pacēluma brīžos vai tāpēc, ka ,ādu pašam nevajadzīgu lietu, kas otram var noderēt.

Entuziasts Iedvesmotājs darījumos gūst veiksmi, pateicoties personīgai pievilcībai, bet nevis uzņēmēja spējām. Prot tirgoties, noteikt lietu vērtību. Viņš prot nopirkt labas, bet lētas lietas. Prot dārgi pārdot nevērtīgas lietas. Rīkojas saprātīgi un taupīgi. Vienmēr zina, kas viņam pienākas. Viņa rīcību un darba iznākumu ietekmē garastāvoklis, bieži rīkojas esošā mirkļa iespaidā. Lai gūtu panākumus, materiālu labumu vai izdevīgu amatu, spējīgs rīkoties neapdomīgi, bet ne vienmēr spēj atrisināt sarežģītas situācijas. Izprot likumus un noteikumus, bet reizēm tos neievēro. Var aizrauties ar azartspēlēm. Entuziasts Iedvesmotājs dzīvo šodienai, neatsakās no papildus peļņas. Darbojas droši, pārliecinoši, bet reizēm pārāk rosīgi un sasteigti. Bieži piedzīvo neveiksmes darījumos. Rada priekšstatu, ka darbojas saprātīgi, taču aprēķinus uztic citiem, kuriem tas padodas labāk. Nav pārliecināts par savu izglītības līmeni, taču cenšas darboties prasmīgi un atbilstoši amatam. Igo mācās un pilnveidojas visu mūžu, jo vēlas sasniegt, viņaprāt, nepieciešamo attīstības līmeni. Spēj pārvarēt grūtības, lai iemācītos aizraujošas lietas, un gūtu no tā baudu (piemēram, zemūdens peldēšana, kalnu slēpošana u.c.).

Kustīgs, vienmēr aizņemts, nepatīk bezjēdzīga laika tērēšana. Grūti atšķir galveno no otršķirīgā, neprot sadalīt spēkus. Nepatīk, ja aizrāda, ka kavē vai steidzas. Ciena cilvēkus, kuri prot sadalīt laiku. Darbu sāk aizrautīgi, izpilda ātri, bet tas var apnikt. Savstarpēji saistītus darbus mēdz veikt vienlaicīgi, uzņemas pārāk lielu slodzi, pārpūlas. Nepatīk domāt par nākotni. Uzskata sevi par nesaimniecisku cilvēku, jo mērķi sasniegt izdodas ar grūtībām. Slikti izjūt slēptos procesus sabiedrībā. Neizprot, kad jāuzsāk darbība, dara to novēloti. Mēdz būt aizspriedumains, gadiem ilgi saglabā vienu aizraušanos. Svarīgu, izšķirošu lēmumu pieņemot, ilgi šaubās. Baidās no nepatikšanām. Apjūk un uztraucas, ja kaut kas atgadās. Apspiež aizdomas, ka varētu neveikties.

Citu stāstījumu uztver virspusēji, īpaši necenšas iedziļināties, jo nevēlas bojāt garastāvokli. Nevēlas apgrūtināt sevi ar citu problēmām. Sarežģītu informāciju saprot, ja tā tiek pasniegta sakarīgā, sakārtotā veidā. Nepatīk atkārtoti pierādīt un paskaidrot. Atbalsta jaunas, tālejošas ieceres. Viņam nepieciešamas idejas, jo pats tās neprot radīt. Ja aizraujas ar kādu ideju, cenšas to īstenot. Igo interesē viss neparastais, viņu iedvesmo noslēpumainais – neizzinātas parādības, neizpētītas jomas. Visās lietās augstu vērtē iekšējo būtību, ko pats ne vienmēr spēj saskatīt.

Par savstarpējām attiecībām.Ieteikumi par savstarpējo saderību tikai pēc socionikas metodes jau ir novecojuši. Zinātne joprojām attīstās, talkā nākusi psihosofija, kura papildina socioniku. Tas nozīmē, ka katram socioniskajam tipam ir 24 psihosofiskie apakštipi, tādēļ savstarpējā saderībā nozīmīgu lomu spēle tieši psihosofiskais tips.
Igo saderīgākie partneri: pēc socionikas rekomendācijām: duālais – Robespjērs, aktivators – Donkihots, mirāžas – Dostojevskis un pusduālais – Maksims.