Raksturīgākais Dostojevska vīrietim05.01.2016

Sociālais pseidonīms – Attīstītājs

      dost_1.jpg       dost_2.jpg

Jaunībā Dostojevskis ir samērā kautrīgs un noslēgts, bet pieklājīgs, smalkjūtīgs un iecietīgs. Viņš runā pieklusinātā balsī, runājot, uzmet partnerim paviršu, mīlīgu skatu, bieži pasmaidot. Viņu var droši uzskatīt par intelektuāli, pat neguvis spīdošu izglītību, spējīgs vest sarunas par daudziem jautājumiem. Un galvenais – prot klausīties un iejusties otrā cilvēkā. Gadiem ejot, Dostojevskis ir iemanījies izprast ļoti daudzas dzīves sfēras, jo daudz rokas dažādā informācijā. Viņš daudz ko vēlas izzināt.

Biežāk novēro samērā kalsnas, bet tikpat daudz arī pilnīgas miesas būves Dostojevski. Iecienījis atlaist garus matus, tie parasti tiek nēsāti pēc pēdējām modes tendencēm – šajā kultūras posmā savākti astītē. Arī dredu iepīšana raksturīga šim tipam. Pašreiz modē gara vīriešu bārda, uz to momentā ir noreaģējis Dostojevskis.

          dost_3.jpg        dost_4.jpg

Ārējam vizuālam tēlam Dostojevskis maz pievērš uzmanību, jo uzskata, ka tas cilvēka dzīvē nav galvenais. Apģērba krāsas izvēlas pelēkos, vai citos neuzkrītošos toņos, ģērbjas samērā pieticīgi, pat ja ir materiāli labi nodrošināts. Apavus nēsā masīvām zolēm, vērā ņemot praktiskumu, bet ne eleganci.

Ir spējīgs saprasties gandrīz ar katru cilvēku, viņam piemīt talants saprast cilvēkus, just līdz viņu bēdās, priecāties par citu priekiem, samierināt, dažkārt arī uzlabot garastāvokli. Viņam var uzticēties. Nav tas, kurš ar nolūku kaitēs saviem tuviniekiem.

                   dost_5.jpg       dost_6.jpg

Kaut arī Dostojevskis ir miermīlīgs un saticīgs pat lēnprātīgas dabas cilvēks, taču atšķirīgs ar to, ka ir ļoti ietiepīgs raksturā. Viņš spējīgs klusu, bet iecirtīgi aizstāvēt tikumības, nacionālos, dažkārt arī reliģiozos pieņēmumus. Lai kā arī tu censtos, novirzīt no viņa iedomātās patiesības nebūs iespējams. Viņš var nestrīdēties, bet no saviem principiem neatteiksies un iecirtīgi klusēs.

                dost_8.jpg        dost_8.jpg

Dostojevskis reti iet uz atklātiem strīdiem, bieži viņš labi izjūt, kad apkārtnē briest konflikta situācija, un mēģina to jau savlaicīgi novērst. Taču, ja dažkārt tomēr nonāk strīdīgā situācijā, prot to pārvērst jokā, pasakot kaut ko labestīgu vai pat smieklīgu. Gadās, ka kāds ļaundaris, ar kuru Dostojevskis pratis labestīgi pajokot, vēlāk kļūst viņam draugs.

Dostojevskis ir viens no pacietīgākiem sociotipiem, taču ja tev tomēr, ir, sanācis viņu izvest no pacietības, viņa rāmais skats un skumjās acis visticamāk, neatstās tevi vienaldzīgu.

                       dost_9.jpg        dost_10.jpg
Sliktā rakstura iezīmē – moralizētājs, cilvēks, kurš aizstāv savas iedomātās tikumības normas, savus ideālus. Neuzkrītoši, bet neatlaidīgi spējīgs izteikties tā, lai otrs kaut kādā mērā justos vainīgs. Tā ir viņa audzināšanas metode.

Pirmais etaps – uz priekšu!

Sabiedrībā ir noslēgts, parasti nolien kaut kur maliņā, ka pat nav pamanāms. Skaļās diskusijās nepiedalās, drīzāk noklausās. Taču dialogam ļoti atsaucīgs, pat no acīm jūt to, kurš ar viņu vēlas sarunāties.

Droši pajautā viņam kaut ko par tikumības normām, par to, kā būtu jāuzvedas cilvēkam sabiedrībā. Viņš labprāt izklāstīs tev savu viedokli. Klausies viņu uzmanīgi, ar sapratni, un nekādā gadījumā savā leksikā nepieļauj rupjus, vulgārus izteicienus, vai citu cilvēku nosodījumus. Jo vulgārs saskarsmes veids viņam nav pieņemams.

                     dost_11.jpg        dost_12.jpg

Otrais etaps – uz priekšu!

Dostojevskim nepieciešams no partneres izdzirdēt apstiprinošus apgalvojumus, tādus kā: Mums nevajag baidīties kaut ko uzsākt darīt, jo mēs taču kopā zinām, kā tas darāmsViņam nevajag teikt tādus vārdus, kā: Es tevi ļoti mīlēšu un pasargāšu no visa! Tavā vietā izdomāšu kas mums darāms! Jo tas pazeminās viņa pašvērtību. Dostojevskim praktisko un sīko saimniecisko darbu veikšana nav stiprā puse. Tādēļ drīzāk sastādi viņam darāmo darbu sarakstu. Viņš bieži partneri saprot arī bez vārdiem, tādēļ no tavas attieksmes vien viņš sapratīs, vai tu viņu mīli, vai blefo.

                            dost_13.jpg         dost_14.jpg

Dažkārt norādījumus neizsaki vārdos, bet tiešā darbībā. Piemēram, redzot, ka viņš pudeli vēlas atvērt ar zobiem, pasniedz viņam korķu atveramo rīku. Konstatējot, ka viņš nav iznesis miskasti, paņem un bez vārdiem iedot to viņam rokās. Kad nopērkat kādu jaunu sadzīves tehnoloģiju, centies ar viņu kopā izstudēt lietošanas instrukcijas. Tikai nesaki: Tur taču viss ir skaidri uzrakstīts, ka vajag sākt ar šo… Labāk saki: Izmēģināsim to vispirms izdarīt šādi! Tad sāc pati droši rīkoties.

Ja sabiedrībā kāds cilvēks no malas izturas pret tevi agresīvi, negaidi, ka Dostojevskis izrādīs varonību un, tevi aizstāvot, rīkosies tikpat agresīvi. Kā ētiskais tips, viņš, visticamāk, uzsāks pārliecinošas un diplomātiskas sarunas, lai izietu no šādas situācijas bez lieka naida.

                 dost_15.jpg        dost_16.jpg

Ja tādā veidā tomēr neizdodas izkļūt no briestošās situācijas, tad tev atliek pielietot savas metodes. Viņš būs pateicīgs tev, ka kopējās teritorijas un goda aizstāvēšanā abi rīkosieties ar savām metodēm – viņš vārdiski, tu bez vārdiem. Tas neatstās Dostojevski vienaldzīgu. Ja kādreiz tev sabiedrībā sanāk šerpāk uzvesties, Dostojevskis nekad neaizrādīs publiski bet, mājās pārnākot, mierīgā tonī pateiks: Tev sanāca nelāgi, mīļā, citreiz mēģini saudzīgāk izteikties. (Parasti šerpāk izteikties sanāk Dostojevska duālai Štirlicai, bet ar laiku viņa tādās situācijās uzmet skatienu savam draugam un saprot, ka jāpiebremzē).

              dost_17.jpg        dost_18.jpg
Trešais etaps – uz priekšu!

Dostojevski zemapziņā saista doma par komfortu ne tikai attiecībās, bet arī dzīvoklī. Sarunās uzzīmē viņam, kā varētu izskatīties mājīga ģimenes ligzdiņa, kurai jābūt skaistai un siltai. Pajūsminies, cik labs tēvs viņš tev šķiet, būs.

Ārējo vizuālo tēlu tu viņā maini pakāpeniski. Vispirms pierunā aiziet uz veikalu uz uzlaikot kādu apģērba gabalu, kuru tu jau esi noskatījusi. Vari arī iet ar viņu kopā, pierunā uzlaikot, un centies iestāstīt, ka viņam tas tik ļoti labi izskatās. Pasaki, ka jūs variet atļauties tieši tādu apģērbu viņam nopirkt.

                   dost_20.jpg         dost_19.jpg

Atslēgas vārdi:
Vai neiebilsti, ka mēs šodien sarīkosim romantiskas vakariņas?
Tava uzmanība un rūpēšanās par mani neatstāj mani vienaldzīga.

              dost_21.jpg        dost_22.jpg
Solis atpakaļ

Ja tomēr viņa askētisms, samērā indīgā, kaut arī mierīgā balsī izteiktā moralizēšana un slēptā smeldze tevi ir nogurdinājusi, necenties sev iestāstīt, ka viss kārtībā. Sāc gatavoties aiziešanai! Izdari to vienreiz un uz visiem laikiem. Taču pacenties to izdarīt mazāk traumējoši abiem. Ietērpties viņa konfliktieres – Žukovas maskā nav nemaz tik viegli, tādēļ jābūt īpaši piesardzīgai. Pasaki viņam: Es patiesi neko nesaprotu par tavu bezgalīgo humānismu. Esmu sapratusi, ka tev vajadzīga pavisam cita rakstura sieviete, tāda, kura ir daudz smalkjūtīgāka, iejūtīgāka par mani.

                     dost_24.jpg        dost_23.jpg
Vēl vari atgādināt par savu ateistisko pārliecību, kas radīs viņam lielu nepatiku. Vairākas reizes atkārto: Reliģija it tikai kā opijs tautai. Viņa tikai muļķo cilvēkus. Nesaprotu, kā var tai ticēt?

                       dost_25.jpg       dost_26.jpg

                                dost_28.jpg

Tiklīdz viņš sapratīs, ka tev pietrūkst dvēseliskā siltuma, korektas attieksmes, viņš jutīsies vīlies un atlaidīs tevi.

                                  dost_30.jpg

Vissaderīgākās attiecības Dostojevskim ir ar duālo Štirlicu un aktivatori Gabēna sievieti. Mirāža attiecības ar Igo ir ļoti izplatītas, jo Dostojevskis neapzināti tiecas pēc elegantām sievietēm.  Pusduālās attiecības ar Džeku ir ļoti izplatītas, bet tajās cieš saimniekošana, sadzīves kārtošana mājās.