Mīlestība vai kaisle06.12.2016

Cik patiesi ir apraksti par cilvēku intīmo dzīvi?

 Socionikas literatūrā ir maz izsmeļošu aprakstu par sociotipu seksuālām  īpatnībām, parašām prasībām pēc fiziskā seksa,  kā arī par seksuālo saderību. Kaut arī daudzi to ir mēģinājuši aprakstīt, taču raksturīgāko kas notiek divu cilvēku guļamistabā, ir gandrīz neiespējami aprakstīt. Taču tas būtu svarīgi uzzināt, jo, nepiepildījis seksuālās vēlmes, pāris ātri atsalst.

Dažādi autori mēģinājuši apkopot statistiskos datus, un konstatējuši, ka tikai 35% laulāto ir seksuāli apmierināti un laulībā jūtas laimīgi. Arī tiesu statistikas dati atklāj, ka viens no biežākajiem laulību šķiršanas iemesliem ir nesaderība intīmajā dzīvē.

Cilvēki par šo tēmu daudz mīl spriedelēt presē, taču, būdami savā guļamistabā, kautrējas atklāti izrunāties, kas traucē gūt baudu. Piekrītu, ka tas ir samērā smags psiholoģiskais moments pateikt otram – kā man vajag, kā es vēlos, un atklāt partnerim to, kas nav pie viņa pieņemams. Ja pāris nespēj izrunāties, tad kā gan trešajam uzzināt un aprakstīt to, kas faktiski notiek guļamistabā? Tādēļ var droši teikt, ka lielāko tiesu apraksti ir tikai aptuveni, pat maldīgi. Visi apraksti ir aptuveni. No socionikas skatupunkta, iespējams tikai aptuveni aprakstīt atšķirīgu tipu seksuālās īpatnības, valdzināšanas mākslu, kā arī to, kurš ir iniciators seksā, bāzējoties uz psihes funkcijām un to īpatnībām.

Viens un tas pats sociotips ar katru no 16 tipiem gultā uzvedīsies tipam raksturīgi, taču partneris būs gaidījis kaut ko citu (kvadru vērtību iespaidā). Tādēļ ar vienu viņš gūst baudu, bet ar citu seksuālās attiecības viņam izraisīs riebumu. Arī autorei savā mūžā ir nācies dzirdēt paziņas izsaucienu: Kā Tu vari viņu paciest gultā, viņš to dara tik pretīgi! Bet man viņš bija vislabākais un vissaderīgākais!

Mīlestība vai kaisle

 

Bieži cilvēki jauc īstu mīlestību ar kaisli. Ja pāris intīmās attiecības uzsāk sasteigti, kad nav vēl paspējuši viens otru iepazīt, visbiežāk prognozes par noturīgu turpināju nav iepriecinošas. Attiecības, kuras sasteigti sākušās ar kaislīgu seksu, maldinoši liek domāt par iemīlēšanos. Apreibināšanās ar seksu – tā ir kaisle. Kaislīgs dzimumakts nav mīlestību apliecinošs, visbiežāk tam ir tikai tīri fiziska nozīme. Bieži vien ilgi nav jāgaida, ka šāda kaislīga aizraušanās beidzas ar šķiršanos. Nenoliedzami, ka dažiem ātrajiem pāriem ir laimējies uz mūžu palikt kopā. Parasti tas mēdz notikt gadījumos, kad partneri pēc socionikas ir saderīgi.

Nav noslēpums, ka cilvēkiem ir periodi dzīvē, kad miesiskā iekāre pārvar dvēselisko. Tas biežāk notiek vīriešiem jaunībā un sievietēm reproduktīvā vecumā, vai tuvojoties klimaksam. Arī tad tiek sasteigta partnera meklēšana. Šī tieksme nav ilgstoša. Ja tādā periodā ir uzsākta kopdzīve, tā ātri norimst, cilvēkam, it kā nokrīt maska un viņš, saprot, ka stabilu attiecību veidošanai nepieciešama arī garīgā piesaistīšanās un interešu kopība.

Kas ietekmē intīmās attiecības

Socionika iebilst pret sabiedrībā sen iesūnojošos priekšstatiem par valdzināšanas veidiem, attiecību iniciatoru un aktivitāti seksā. Valdzinātājs un rotaļu uzsācējs neatkarīgi, no dzimuma, katrā kvadrā ir sensorais, ētiskais tips, tādēļ atmetami vecvecmāmiņu tikumības priekšraksti – sievietei neklājas valdzināt vīrieti, kā arī izrādīt, ka viņa vēlas seksu. Sešpadsmit sociotipu vidū ir vīrieši, kurus nepieciešams pavedināt, uzmundrināt, kuru seksuālai atvēršanai nepieciešama sievietes uzdrīkstēšanās, drosme un māka to izdarīt.

Šobrīd droši piebilstam, ka seksuālo saderību un procesa tehnisko izpildījumu ietekmē katra sociotipa apakštips – tā ir psihosofija. Bet nepretendēju, ka arī šie apgalvojumi ir absolūti. Tās ir hipotēzes.

Ieteikumi par savstarpējo saderību tikai pēc socionikas metodes jau ir novecojuši. Zinātne joprojām turpina attīstīties, talkā nākusi psihosofija, kura papildina socioniku. Tas nozīmē, ka katram socioniskajam tipam ir 24 psihosofiskie apakštipi, tādēļ savstarpējā saderībā ļoti nozīmīgu lomu spēle tieši psihosofiskais tips.