Vai jums nav cita duālā?21.07.2010

 Cienījamo lasītāj!

Nesteidzies secināt, ja apraksts par tavu duālo tev nešķiet pievilcīgs. Vilšanās šajā gadījumā ir normāla un dabiska reakcija. Mēģini vēlreiz rūpīgi apsvērt viņa psiholoģiskās īpašības. Mēģini izprast viņa atšķirīgās rakstura iezīmes un to, kā viņš tevi papildina, ko viņš var tev dot un kas tev ar viņu kopīgs.

Pacenties viņa rakstura aprakstā pamanīt personību, viņa stiprās un arī vājās puses. Padomā, vai tiešām tevi atgrūž viņa trūkumi? Atceries, ka viņa trūkumi ir tava stiprā puse, tas, ko tu īpaši novērtē cilvēkā un vari sniegt viņam. Dažkārt noder palasīt savu duālo rakstnieku grāmatas, lai gan parasti tieši duālie nonāk vissarežģītāko, apnicīgāko rakstnieku sarakstā.

Un tomēr izmēģini! Varbūt noskaņosies atrast savu izredzēto! Tas palīdzēs Tev labāk izprast ne tikai duālo, bet arī pašam sevi.

Tā dažkārt sanāk, ka vecāku audzināšanas metodes piespiež bērnu pieņemt svešas vērtības, kuras piemīt viņa vecākiem, tas dezorientē, un uz laiku aizved prom no sevis. Lai atgrieztos savā tipā, atliek izlasīt kādu savas kvadras rakstnieka grāmatu. Izlasi un tu jutīsi, kā tas palīdzēs! Jebkurā gadījumā, tikties ar duālo ir nepieciešams sagatavoties.

Nebūtu ieteicams steigties ar otrās puses meklēšanu, tas ne vienmēr noved pie pozitīva rezultāta. Tas, kurš pārāk agri pieņem gadījuma attiecības (jebkuras, kas pagadās), parasti ātri nogurst no nesaderīgām attiecībām, piedzīvojot vilšanos, un vēlāk nespēj pieņemt savu duālo. Lūdzu, esi pacietīgs, jo ir svarīgi  iegūt zināšanas, ko dod socionika! Var gadīties, ka atradis duālo, vari ātri to pazaudēt.

Bet kā viņu nepazaudēt, kaut arī šķiet, ka viņš ir ideāls partneris. Par to sarunā turpmāk.

Ar duālo nebūtu ieteicams aiziet galējībās: nevajadzētu pārāk idealizēt viņu, pat ja Tev jau viņš ir iepaticies, un nevajadzētu steigā atgrūst viņu, ja vēl nav paspējis iepatikties. Attiecības ar duālo jāmācās veidot. Visticamāk, ar laiku tās kļūs arvien pievilcīgākas. Attiecību sākumā ieturi nelielu distanci un turpini novērot. Ja pievilkšanās nenotiek, visticamāk, neesi noteicis pareizi viņa tipu, un objekts nebūt nav Tavs duālais. Bet varbūt duālais vai aktivators Tev ir pilnīgi nesaderīgs pēc psihosofijas.

Nesteidzies ar secinājumiem! Pat ja esi pārliecinājies par tipa noteikšanas pareizību, nerīkojies pēc principa: Vienalga kāds, ka tikai atrasts! Kļūdīšanās būs sāpīga abiem, kas vēlāk var kļūt par iemeslu attiecību iziršanai. Mēģini meklēt duālo piemērotu savam vecumam, mentalitātei un kultūras līmenim (arī ticībai). 

Visi iepriekšminētie nosacījumi ir svarīgi ne tikai attiecībās ģimenē, bet arī vienkāršai draudzībai un darba kolēģu attiecībās. Nesteidzies satuvoties ar krietni jaunāku duālo, jo šīs ir vienlīdzīgas atdeves attiecības, tam vajadzīgi arī atbilstoši nosacījumi.

Un pēdējais – ja Tu esi nolēmis atrast ideālo partneri, nedrīkst aizmirst, ka laime absolūtā variantā pastāv tikai pasakās. Reālajā dzīvē ideālas attiecības ir tās, kuras ir optimālas savā būtībā, tās nav ne svētku, ne darbdienas, bet katras dienas attiecības. Tieši duālajā tandēmā tās ir visērtākās un mierīgākās. Partneri viens otru netracina, viņus saista milzīgs pievilkšanās spēks. Duālie nespēj dzīvot viens bez otra, tādēļ arī strīdi viņu starpā notiek ļoti reti, un tiem nav ilgstošs raksturs, tie nepārvēršas ilgstošos konfliktos.

Duālie stingri sargā savu savienību, nevienam neļauj to izpostīt. Duālā pārī spēcīgu aizraušanos ar citu objektu nemēdz būt, ja kāds traucē viņu attiecības, tad vienīgi radinieki (kaut gan kurš ir no tām pasargāts?). Duālie satuvojas lēnām, bet pamatīgi, tādēļ arī tās tiek uzskatītas par komfortablākām attiecībām. Duālo var  atņemt tikai cits duālais, piemērotāks, pievilcīgāks, jaunāks, kā iepriekšējais. Tomēr tas notiek samērā reti. Taču ja duālais pēc psihofofijas ir nesaderīgs, tad attiecības agrāk vai vēlāk izjūk.

Pāros, kur dominējošais aspekts ir attiecību ētika R (personīgo īpašību izvērtēšanas ētika), tas notiek vēl retāk, jo tādā pārī vairāk tiek vērtētas attiecības ar partneri, nekā viņa personas īpašības (jaunība, skaistums, panākumi – tas viss ir mainīgs un nepastāvīgs, taču uzticība pastāvīgāka).

Lasītāj! Jebkurā gadījumā atceries, ka laiks, kad kultūrā lēnām un pamazām ienāk socionika, ir tikko  sācies. Ja Tu jau šobrīd sapratīsi, ka šīs zināšanas, līdztekus citiem diplomiem, ir noderīgas, tu būsi tikai vinnētājs. Vēl jaunāka – socioniku papildinoša zinātne ir psihosofija. Izrādās, ka šinī tehnikas laikmetā ir daudz jāmācās.

Pamatraksts bija ievietots 2010. gadā. Taču šobrīd, 2019. gadā ieteikumi par savstarpējo saderību tikai pēc socionikas metodes jau ir novecojuši. Zinātne joprojām turpina attīstīties, talkā nākusi psihosofija, kura papildina socioniku. Tas nozīmē, ka katram socioniskajam tipam ir 24 psihosofiskie apakštipi, tādēļ savstarpējā saderībā ļoti nozīmīgu lomu spēle tieši psihosofiskais tips.

Fragmenti ņemti no Stratijevska no grāmatas “Kā rīkoties, lai mēs nešķirtos?”