Eross – sadursmes, cīņas, pretspara attiecības15.02.2021

Kā socionikā, tā arī psihosofijā attiecības starp psihosofiskiem tipiem pēc to savstarpējā komforta tiek iedalītas vairākās grupās.

Eross: šīs ir vissmagākās attiecības. Starp partneriem bieži pat bez īpaša iemesla, rodas nesapratne, konflikti atšķirīgo dzīves vērtību dēļ. Ļoti smagas attiecības veidojas 1.un 3.funkciju saskarsmē. Kā parasti, attiecību sākums neliecina par krasām domstarpībām. Bieži pirmajā tikšanās reizēs partneri pat simpatizē viens otram. Taču ilgstošā tuvā saskarsmē atklājas divi, pilnīgi viens otru neizprotoši partneri.

1.:3.kanālu Eross – R/revīzija. Tā ir partneru abpusēja kontrole, pat neapzinoties, tādas attiecība abiem atņem enerģiju, visvairāk tas novērots Fizikas (P) un Emocijas (E) aspektos. Pāris sākumā sajūsminās, jo mīlestība (drīzāk miesiskās baudas) balstītas tikai uz kaisli. Ja vīrietim ir 1.P, nespēj uzbudināt sievieti ar 3.P, nerodas vajadzīgā seksuālā dzirkstelīte.

2.:4.kanālu Eross – K/konflikts. Entuziasta un vienaldzīgo attiecības. Mīlestība, kas nav balstīta uz kaisli, bet nedod pilnvērtīgu baudu.

Pilnīgs Eross rodas gadījumos kad, starp partneriem ir gan 1.un 3. kanālu Eross –(Revīzija), gan 2.un 4. kanālu Eross (Konflikts).
Tādas attiecības katram psihosofiskam tipam veidojas ar partneri no diagonālās kvadras.

Atgādināšu, kurā brīdī var uzskatīt, ka sākas attiecības starp diviem cilvēkiem.