1.:3. kanālu Eross, (R) revīzijas attiecības (-) 4 balles.15.02.2021

 Pirmā un trešā kanāla vienādie aspekti rada revidējamo, visnelabvēlīgākās un smagākās attiecības. Ilgstoši apvienojoties šādā tandēmā, partneriem tiek atņemta enerģija, vissmagāk tas notiek Fizikas (P) un Emocijas (E) aspektos. Kopdarbība smaga, mīlestība, kas balstīta tikai uz īslaicīgu kaisli, partneru starpā jūtas neveidojas, ātri iekarst, ātri atdziest. To visvairāk izjūt vienā ģimenē dzīvojošie, partneri bieži slimo, daudzos gadījumos tas noved pie ļaundabīgiem audzējiem.

1. kanālā partneris ir revizors, kurš sava 3. kanāla revidējamo uzskata kā neveiksminieku, kurš vienmēr saspringst pat sastopot niecīgu šķērsli. Viņš neprot dzīvot pareizi. Revizoru tracina revidējamā divkosība, jo viņš noliedz acīmredzamo (no Revizora viedokļa), kaut gan slepus vēlas to iegūt. Revizors piedāvā palīdzību, taču dara to pārāk asā tonī, nesmalkjūtīgi, kā dēļ revidējamais tiek vēl vairāk sakacināts un atsakās sadarboties. Viņi bieži nespēj pat sarunāties.

Revidējamais (3.kanāls) raugās uz Revizoru (1.kanāls) neuzticīgi. Viņš neizprotot revidenta aktivitāti, kas (viņaprāt) līdzinās pārmērībai pat egoismam. Tas viņā izraisa riebumu un naidu (ak, mēs tie nesaprašas!). Bet no otras puses Revidējamais slepus apskauž Revidentu, jo pats vēlētos gūt tādus panākumus, bet visbiežāk neatzīstas pat sev. Ja Revidējamais cenšas palīdzēt Revidentam, tad Revidents to uzskata par ņirgāšanos, jo Revizors taču ir pārāk neiejūtīgs pret partneri.

1.W: 3. W   

Partneri nespēj pieņemt kopēju lēmumu, notiek
ieganstu meklēšana, uzbrukšana.

1.E: 3. E

Partneris ar 1. Emocija drupina lemt nespējīgo partneri
ar 3. E emociju, notiek pastāvīga savstarpēja moralizēšana.

1.P: 3. P

Notiek partneru strīdi atšķirīgo dzīves standartu dēļ. 
Vīrietis ar 1.P visu grib darīt pats, un nostrīpo 3. P mērķus.

1.L: 3. L

Partneru biežie strīdi nav atrisināmi,
samērā drīzā laikā pēc kopdzīves uzsākšanas pazūd
kopējās sarunas.

1.W: 3.W kanālu Eross Gribas aspektā, –  Revīzija (-) 4 balles

 1.Griba vēlas īstenot savas ieceres, dažkārt pat ignorējot citu cilvēku intereses. Savukārt 3. Griba niansēti pamana citu cilvēku intereses, bet baidās īstenot savas ieceres, kaut arī iekšēji tiecas uz to. Trešās Gribas uztverē 1.Gribas rīcība ir spiediens uz viņas personību.

Šīs attiecības ir izdevīgas lietišķajā vidē, bet neauglīgas ģimenes dzīvē un vispār vienā ģimenē. Ja lietišķajā vidē partneris ar 3.Gribu tiek galā ar vissarežģītākajām problēmām, pat izpelnoties augstu novērtējumu, tad ģimenes dzīvē tās sabrucina visas kopējās ieceres.

Savietojot blakus kanāla prototipa attēlus, mēģināsim  iedomāties, kā varētu veidoties attiecības starp 1. un 3. kanāla partneriem Gribas aspektā – “Caram” ar “Mietpilsoni” – te notiek cīņa par hierarhijas vietu sabiedrībā (arī ģimenē). “Cars” ar 1 Gribu ir visaugstākā hierarhijas pakāpē, bet “Mietpilsonim” šķiet, ka viņš ne ar ko nav sliktāks. 

Attiecību sākuma posmā partneris ar 1.Gribu ir apmierināts, ka viņa partneris ar 3.Gribu ir viegli ietekmējams un bīdāms. Savukārt partneris ar 3.Gribu kādu laiku sajūt spēcīgu aizmuguri. Cilvēks ar 3.Gribu, uzsākot kopdzīvi, cer, ka tajā kļūs pārliecinātāks par sevi un varēs netraucēti darboties savā jomā, attīstoties. Taču vēlāk apjauš, ka pamazām viens otru sāk apsūdzēt un vainot egoismā. Izrādās, ka 3.Griba nesaņem kāroto atbalstu, jo partneris neveicina viņa izaugsmi.

Partneris ar 1.Gribu pievērš uzmanību tikai saviem mērķiem, piemirstot par partneri ar 3.Gribu. Turklāt partneri ar 1.Gribu tracina partnera ar 3.Gribu gausā lēmumu īstenošana, un nespēja saprast, ko īsti vēlas. Tas rada augsni strīdiem, attiecību skaidrojumiem, skandāliem, pastāvīgam stresam.

Vienīgais iemesls, kas partneri ar 3.Gribu var noturēt šajās attiecības, ir gadījums, ja ģimenē bez partnera ir radusies spēcīga un saderīga viņam aizmugure (bērni, vecāki). Ja tādu nav, krīze attiecībās iestājas ātri, tā noved pie abpusējas atsvešināšanās un šķiršanās.

1.E  3.E kanālu Eross Emociju aspektā, – Revīzija (-) 4 balles.

Pirmā Emocija ar grūtībām atgūstas no emocionāliem satricinājumiem. Bet 3.E pārgurst no 1.E pārbagātības, jo 1.E uzkurinās no 3.E mēģinājuma risināt viņas problēmas. Viena otru pie labākās gribas nespēj nomierināt.

Partnerībā šīs attiecības visbiežāk sākas kaislīgi, jo partneris ar 1.Emociju stimulē attiecību veidošanās tempus. Partneri ar 3.Emociju ātri savaldzina partneris ar 1. Emociju, kurš ir talantīgs valdzinātājs. Sākotnēji partnerim ar 3.Emociju nākas uzklausīt partnera ar 1.E emocionālo izlādēšanos, jo tas viņam dod emocionālo lādiņu.

Attiecību sākumā tas liekas pievilcīgi, taču ar laiku partneris ar 3.Emociju secina, ka tas viņu nogurdina, jo izrādās 1.E nepārstāj apstādināt savus emocionālos izvirdumus. Partneris ar 3.Emociju spējīgs uzklausīt svešu cilvēku emocionālos stāstus, bet sava tuvinieka žēlošanos ar laiku sāk uztvert personīgi un saasināti. Tuvinieka problēma kļūst viņa problēma, dažkārt vainu viņš sāk meklēt sevī.

Savietojot blakus kanāla prototipa attēlus, mēģināsim  iedomāties, kā varētu veidoties attiecības starp 1. un 3. kanāla partneriem Emocijas aspektā – “Romantiķim” ar “Aisbergu”. Tādam mierīgas un savaldīgas dabas cilvēkam, kurš pielīdzināts “Aisbergam”, patiesi ir grūti paciest “Romantiķa” vārdiskos kaisles uzplūdus. 

Šajās attiecībās sadzīvot iespējams gadījumos, ja partneri viens otram nerada stresa situācijas. Pretēji viens otram izsaka nevajadzīgas, pat aizvainojošas replikas, kas saasina situāciju. Kad ģimeni piemeklējuši grūti brīži, abiem nākas krietni papūlēties, lai viens otru nomierinātu, neradot jaunas problēmas.

Arī lēmumu pieņemšanas stils un to izpildes ātrumi partneriem ir atšķirīgi. Ja partnera ar 3.Emociju lēmumi ir pārdomāti, tad partnera ar 1.Emociju lēmumi ir acumirklīgi, kas ģimenes dzīvē rada lielu diskomfortu.

Pieņemamākas un produktīvākas šīs attiecības veidojas tikai radošajā jomā, kad partneri piedāvā dažādus risinājumus, spējot viens otru bagātināt.

1.P: 3.P kanālu Eross Fizikas aspektā, Revīzija (-) 4 balles.

Tā kā fiziskā pasaule ietver sevī daudzas nozīmīgas jomas, tāpēc 1. P un 3. P apvienojums ir visaugstākajā mērā nesaderīgs kopdzīvei. Atšķiras komforta līmenis, materiālo vajadzību līmenis, seksuālā neapmierinātība un pat ēšanas paradumi. 1. Fizika (P) var samierināties ar visvienkāršāko maltīti, 3. (P) Fizikai nepieciešams kvalitatīvs ēdiens un augsta galda kultūra.

Šīs attiecības pirmajā brīdī var šķist mānīgas, jo abi idealizē partnera spējas un prasmi materiālo vērtību radīšanā. Taču pamazām atklājas atšķirības dzīvesveidā un problēmu risināšanā, kā arī parādās krasa intīmā nesaderība.

Savietojot blakus kanāla prototipa attēlus, mēģināsim  iedomāties, kā varētu veidoties attiecības starp 1. un 3. kanāla partneriem Fizikas aspektā – “Privātīpašniekam” ar “Pacifistu”. “Privātīpašnieks” – 1. kanāls nevēlēsies dalīties ar “Pacifistu” – 3. kanāls. Savukārt 3. kanāla fizikas skatījumā 1. fizika ir tāds vulgārs radījums, no kura pēc iespējas ātrāk jātiek vaļā. Jo viņš viegli iemanās izmantot un apkrāpt “Pacifistu”, jūtot, ka tas nav karotājs.

Partneriem, kuri saistījuši dzīvi šajās attiecībās, notiek bieži sadzīviskie strīdi, jo katram ir krasi atšķirīgas vajadzības. Ja arī kāds uzņemas vadošo lomu saimniecisko jautājumu risināšanā, tas nemazina attiecību spriedzi. Netiek novērtēta partnera gādību un atbalsts, ja arī kaut kas tiek izteikts, tad tas notiek reti un visbiežāk nepatiesi. Uzsākot kopdzīvi, sarūk partneru cerības, ka ar laiku attiecības tomēr nostiprināsies. Tās arvien vairāk pasliktinās. Šādā tandēmā nav ieteicams pat uzsākt kopdzīvi.

1.L: 3.L kanālu Eross Loģikas aspektā – Revīzija, (-) 4 balles.

Pirmās un trešās Loģikas partneru apvienojums sākotnēji var radīt mānīgu interesi, jo katram otrs šķiet, intelektuāli apdāvināts. Problēmas sākas tad, kad katrs apjauš partnera atšķirīgo viedokli un dzīves uzskatus. 1.L – “Dogmatiķa” rīcība mēdz būt ļoti sausa un analizējoša, jo 3. L – “Skeptiķis” saprot, ka tā partneris paskaidrojumus nesniedz, kas viņam ir ļoti nepieciešami.

Savietojot blakus kanāla prototipa attēlus, mēģināsim  iedomāties, kā varētu veidoties attiecības starp 1. kanāla “Dogmatiķi” un 3. kanāla  “Skeptiķi”  Loģikas aspektā. Kā redzams ievietotajā saderības tabulā, Lao-dzi ar Bordžu nav neviena normāla saskarsmes punkta.

Bieži viens otra spējas pārvērtē, nepamanot trūkumus. Partnerim ar 1.Loģiku var patikt partnera ar 3.Loģiku zinātkāre, un viņam var rasties ieskats, ka šajās attiecībās ir atradis sev sekotāju. “Skeptiķim” sākotnēji patīk “Dogmatiķa” erudīcija, kas rada cerību atrast atbildes uz daudzajiem jautājumiem, kuri viņu nomoka.

Taču drīz vien atklājas, ka partneris ar “Dogmatiķis” nepietiekami elastīgi aizstāv savu viedokli, nespēj skaidri izskaidrot savas domas tā, lai “Skeptiķim” būtu viegli uztveramas. Pamazām interesantās sarunas norimst, “Skeptiķis” nemanot tiek nostādīts neērtā situācijā.

Šāda tandēmā dzīvojošie partneri bieži vien iegūst neirozes. Attiecības abiem ir nepanesamas, tāpēc likumsakarīgi, ja vēlas izvairīties no neārstējamām slimībām, tiem jāizlemj šķirties.  

Atšķirīgi šīs attiecības veidojas lietišķā vidē. Ja katrs apzinās savu lomu un pienesumu, šīs attiecības var būt produktīvas. Partneris ar 1.Loģiku var atrast pierādījumus un pamatojumus partnera ar 3.Loģiku izteiktajām domām un idejām, tādi stabilizēt tos. Droši var apgalvot, ka lietišķajās attiecībās komfortu ietekmē 3.Loģikas partnera attieksme un tolerance, kura viņam ir augstāka par 1.L.