Balzaka izpausmes stresā18.05.2020

T P Balzaks INTP – Kritiķis

Balzaks, tāpat kā viņa duālais Napoleons, pieder pie 2. grupas sīkstiem tipiem, kuri gūst rūdījumu stresā.

Kaut arī Balzaks ir darbīgs, bet tomēr viņam bieži iekrājas nepabeigti darbi. Vēlēšanās, būt zinošam un prasmīgam visur līdz pēdējam sīkumam, rada apstākļus, ka viņš ik pa laikam nespēj paveikt steidzamus darbus. Grūtības sagādā pabeigt iesākto. Tieši šī iemesla dēļ, reizēm viņa idejas nav iespējams pārbaudīt praksē.

 Viņa izgudrojumi daudziem šķiet pārāk abstrakti un sarežģīti. Cenšas visā iedziļināties, analizēt, tādēļ sarežģī pat vienkāršas lietas, sabiedrībā to uzskata par pārspīlētu kritizēšanu. Spriedze rodas pēc neauglīgiem strīdiem. Izvirza pārmērīgi augstas prasības gan sev, gan citiem, bet neprot pieprasīt to izpildi. Ja stress ir ilgstošs un Balzaks to nespēj novērst, viņu pārņem bailes, ka var pēkšņi aizmirst to, ko jau zina.

Melanholiskais temperaments rada mānīgas sajūtas, ka ar viņu viss ir kārtībā. Tomēr viņš izjūt spriedzes pastiprināšanos, sagurumu, pilnīgu vienaldzību. Gadījumos, kad zaudē ticību sev un pārliecību par saviem spēkiem, jūtas bezspēcīgs un mazvērtīgs. Apjukumu slēpj. Pastiprinoties stresam, Balzaks jūtas tā, it kā zaudējis domāšanas spējas. Viņš “pinas” savās problēmās, pat ar lielām pūlēm savākto informāciju nespēj lietderīgi izmantot. Bieži pārcieš smagu jaunrades krīzi. Tādos gadījumos baidās iziet sabiedrībā. Nespēj koncentrēt domas un zaudē izsmalcināto runu. Zaudē dzīvesprieku, kļūst īgns un domā, ka vienai neveiksmei sekos citas. Šādā stāvoklī arī viņa prognozes nepiepildās. Tas viņu dzen izmisumā, jo jau priekšlaicīgi domā par iespējamo izgāšanos. Tam seko bailes, ka nespēs veikt uzdevumu. Gadījumos, kad iespējams, un nepieciešams gūt panākumus, baidās riskēt. Izmisīgi tiecas gūt panākumus, bet stress viņu padara nespējīgu. Stresam turpinoties, kļūst depresīvs un nespēj sakārtot dzīvi. Var pazaudēt iedzīvi, nespēj nopelnīt iztikai nepieciešamo un var nonākt pilnīgā bezcerībā. Dažkārt izeju rod alkoholā un citās atkarībās.

Taču vienreiz pārdzīvotās stresa situācijas ir kā mācībstunda Balzakam, un turpmāk viņš spēj adoptēties ekstremāliem apstākļiem, gūstot rūdījumu stresā.

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.