Draizera izpausmes stresā18.05.2020

R F Draizers ISFJ – Sargātājs

Draizers, tāpat kā viņa duālais Džeks pieder pie 3. stresu bremzējošās grupas.  

Draizers ir cilvēks, kuram visu mūžu nepieciešama sakārtota apkārtējā vide (to diktē sensorā funkcija 2.psihes kanālā). Nekārtība, haoss, mainīgi noteikumi un situācijas dara viņu nemierīgu, radot spriedzi. Flegmatiskais rakstura tips – līdzsvarots, tomēr spēcīgi reaģē uz ārējo faktoru iedarbību (sakārtota vai nesakārtota vide un attiecības).

Ja vide viņu neapmierina un attiecības ir nesakārtotas, nespēj koncentrēties darbam. Viss, kas sarežģī attiecības, rada viņā nervozitāti un izraisa stresu. Pārdzīvojumus neatklāj, jo uzskata, ka tā ir vājuma izrādīšana. Saskarsmē uztur tālo distanci un ir ļoti piesardzīgs.

 Jūtas aizvainots un sašutis, ja kāds viņu ļaunprātīgi izmanto. Tādās situācijās stress pieaug, viņš var kļūt ass. Bet dažkārt nespēj to klaji izrādīt un iekšēji krāj stresu, līdz var iemantot hroniskas nervu kaites. Tas tādēļ, ka spriedzi spēj ilgstoši turēt sevī. 

Ja viņa dzīvesveids citiem ir nepieņemams un cilvēki izsaka aizrādījumus, no tādiem viņš norobežojas. Uzkrājoties negatīvām emocijām, cenšas nezaudēt paškontroli. Ja sajūt pieaugošu trauksmi, izdomā metodes, kā atgūt možumu – viņam nepieciešama nemitīga darbošanās. Mēdz pārstrādāties un tad cieš viņa veselība.

Bieži ieslīgst mokošās pārdomās, nogurdina psihi un neredz izeju. Mēdz zaudēt līdzsvaru un pārliecību par nākotni, bet citi viņu nespēj ietekmēt, jo viņš neuzticas citiem. Draizers ir ģimeniska cilvēks, to sabrukšana atstāj smagu ietekmi uz viņu. Īpaši cieš attiecību jautājumos, grūti pieņem ieteikumus sava iecirtīgā rakstura dēļ. 

Ilgstošā laika periodā iegūst izturību pret stresu. Taču tik un tā katrs nākamais stresa vilnis viņus iztukšo, tādēļ pretošanās taktikai seko norobežošanās. Var pārtraukt rūpēties par tuviniekiem, vai atlikt rūpes uz nenoteiktu laiku, kamēr atgūst spēkus. Jūtas iznīcināts, ja nespēj sevi izpaust, rūpējoties par citiem.

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.